Plāni, mērķi, ieceres 2015.gadā jeb mans dāvanu saraksts.

Viens gads pagājis viens jauns un nezināms priekšā. Kā jau parasti mēs kaut ko apņemamies, šogad tāds nemaz nebija mans plāns, jo kā jau parasti tās vilšanās, ka nekas nesanāk dara vaigu bēdīgu un liek mest plinti krūmos jau pēc pirmā mēneša. Tomēr šī gada apņemšanās jeb kā es to dēvēju plāni, mēŗki un ieceres 2015.gadā, pašai šķiet diezgan aizraujošas un varbūt tieši tāpēc, ka es to sev neizvirzu par absolūto nepieciešamību, bet par izaicinājumu ko gribu pamēģināt. Viss tāpat no Viņa žēlastības. Šis tas no manas listes nav nekāds izaicinājums, bet drīzāk vēlmju saraksts. Kā nekā 3.februāris tuvojas, un ja nu jums sagribas man ko iedavināt šeit būs lieliskas idejas, velti piebilst ka tās visas ir grāmatas, gandrīz visas ;)

Tātad ir iecere iegādāties vairākas jaunas grāmatas, protams, tās izlasīt. (šīs tad var arī iedāvināt ) ;)

  • Džeims Brēslins, Marks Rotko – Biogrāfija. Satikos ar šo personu pagājušā gada rudenī un kopš tā laika šķiet esmu iemīlējusies, tur ir kaut kāda dvēseļu rezonanse, vismaz viņa darbos, tāpēc būtu brīnišķīgi iepazīt šo personu tuvāk.
  • U.Eko Skaistuma vēsture, izlasīju pagājušā gada vasarā (jā man bija diezgan daudz brīva laika) un tieši avotu dēļ sapratu, ka vēlos lai tā būtu vienmēr pie rokas.
  • Bībeli jaunajā tulkojumā, viena no šī gada apņemšanām ir izlasīt šo fantastisko gara darbu no vāka līdz vākam,  vakar sāku tieši jauno tulkojumu (diemžēl ņemts no bibliotēkas, ko pastāvīgi aizmirstu pagarināt) un tie psalmi, tik skaisti. + vēl atsevišķi gribētu Bībeles deiterokanoniskās grāmatas, kursa darbam un ziņkarībai noderēs.
  • Īzaks Kleimanis – Svētrunas. Tas bija viens vīrs par kuru zināja pat mana ebreju valodas pasniedzēja. Cilvēks ar interesantu dzīves stāstu, ar dzīvu ticību kas iedvesmoja un vēl iedvesmo ļoti daudzus. Tieši tāpēc, ka uz klausīšanos neesmu tik naska, būtu tik skaisti iegrimt šī cilvēka dziļo domu atklāsmēs.
  • Henriks Eliass Zēgners – Elementi. Pārsteidzoši kā cilvēki mainās un mainās to daiļrade, noklausījos tikai vienu 20.min. interviju un sapratu, ka gribu iepazīties tuvāk ar šo daiļdarbu.
  • Un šo gan es gribētu lai man UZDĀVINA, jo tā tiešām būtu viena no (pasaku mīļotājam) skaistākajām dāvanām. Pasakas par mīlestību.

Ir arī divas patiešām izaicinājuma grāmatas, kuras iegādāties nevēlos, bet izlasīt gan. U.Eko Rozes vārds, un V.Igo Parīzes Dievmātes katedrāle. Jau no 15 gadiem cenšos izlasīt, bet kā nesanāk tā nesanāk, tas ir jāizdara, lai pati sevi varu paslavēt un uzteikt, ka to izdarīju. Nu nav taču nekas neiespējams, ja jau tās ir uzrakstītas, tad ir iespējams izlasīt. Pagaidām vēl jātiek galā ar U.Eko Bodolīno, pagaidām sokas tīri labi.

Un tad parādās tie praktiskie mērķīši, viens no tiem ir iemācīties trīs psalmus ebreju valodā ar tulkojumu, protams. Zinu, ka vienam no tiem jābūt 19.psalmam. Kā nekā tāpat jāmācās šī skaistā valoda no jauna, tikai noderēs. Tie psalmi tiešām ir skaisti :)

Jaunajā gadā jāiegādajās velosipēds, un jāatrod sporta veids, ko mans ķermenis spēj akceptēt un prāts neienīst. Jā, viena no apņemšanām iemīlēt lietas, ko nemīli, piemēram, ārstniecisko vingrošanu, no kuras tik ātri vaļā netikšu kā gribējās.

Viens patiešām ekstraordinārs plāns ir uztaisīt kādu skaistu fotosesiju dabā ar smuku kleitu un tā, visām meitenēm ir, bet man nav, jāsaņem sava zemā pašapziņa rokās un jāpamēģina, varbūt beigu beigās arī kaut kas sanāks.

Vēl šogad noteikti, un pirmo reizi dzīvē ir jāiekāpj tajā gaisa kuģī, un kaut kur jaizkuģo pa debesu tālēm, piemēram, pie pinvīna uz zemi, kur vāveres ir savas astes ēnā (iekšējie jociņi :D).

Ir jau vēl visādas mazas apņemšanās un mazi sapnīši, tie lai paliek klusumā, ar cerību ka īstajā laikā un vietā viss notiks tā kā tam jānotiek Viņa bagātajā žēlastībā. Pāri visam vairāk jāsmaida un jāņem lietas viegli,  jāsaprot un jāpieņem, ka uz visiem jautājumiem nav atbildes un varbūt arī nemaz nevajag, tad zūd vieta ticībai un cerības koks nenes augļus.

Lai izdodas, tad  jau redzēs, kam lemts piepildīties un kam nē. Tomēr tās grāmatas būtu vērts saņemt, tāpēc keep on mind 3th february  ;)

Advertisements